Verslas jauniems

 

 

Pirmųjų metų „Verslas jauniems“ renginys viršijo visus lūkesčius, todėl šiais metais metėme sau iššūkį ir programą iškėlėme į dar didesnę erdvę.

 

2017 metų parodos tikslas - padėti atpažinti savo stipriąsias savybes, suteikti žinių, kaip jomis efektyviai pasinaudoti šiuolaikinėje socialinėje ir darbo aplinkoje, išsikelti tikslus ir auginti save kaip unikalią asmenybę. „Lietuvos Junior Achievement“ programų alumnai linksniuojami Forbes žurnaluose, išvykę svetur kuria dirbtinį intelektą ir vadovauja sparčiai besivystančioms įmonėms, todėl į savo organizuojamą erdvę „Verslas jauniems“ kvietėme jaunuolius, kurie ieško įkvėpimo ir nori kopti į aukščiausius karjeros kalnus.

 

„Šią erdvę kuriame ieškančiam jaunuoliui, kuris nebijo kelti tikslus sau ir klausimus kitiems. Patirtimi pasidalinti kvietėme tiek moksleivius, nelaukusius aštuoniolikos, kad įkurtų verslą, tiek tuos, kurie verslu pavertė savo pomėgį ar sugebėjo užsukti visame pasaulyje populiarų projektą, tokį kaip „Bored Panda“, kuri patenka tarp top 1000 PASAULIO interneto puslapių, o jų turinys pasiekia daugiau nei 40 milijonų unikalių vartotojų per mėnesį. Patirtimi taip pat dalinosi visiems gerai žinomi veidai, tokie kaip Simona Nainė, Mantas Wizard, Jolita Vaitkutė, Ali Gadžijevas ir garsiai nuskambėjusių projektų autoriai: Simonas Rudaminas („We Love Lithuania“), Mantas Bertulis („Kitokie pasikalbėjimai“, „Kvepia kelionėm“), patyrusių verslų vadovai: Kristijonas Kaikaris („Small Planet Airlines“), Paulius Insoda (NFQ), savo veiklos sritimi išsiskiriantis lenktynininkas Dominykas Butvilas ir dvyliktokai, kurie jau turi savo verslą. Trečiąją parodos dieną savo kalbas iliustravome gyvais pavyzdžiais – „Mokomųjų mokinių bendrovių“ muge, kuri įrodė jog verslas jauniems tikrai yra misija įmanoma– dalinosi Eglė Skunčikaitė, „Verslas jauniems“ organizatorė.

 

Programą sudarė 2 pranešimų skiltys: „Verslas jauniems? Viskas įmanoma, jei žinai kaip!“ šiame bloke nuskambėjo pranešimai, kuriuose buvo dalinamasi patarimais, paremtais asmeninėmis patirtimis. Antrąją renginio dieną vyko pokalbiai, kurių metu moderatorius, Liudas Abišala, iš ieškančio atsakymų jaunuolio pozicijos padėjo gauti atsakymus į svarbiausius klausimus verslumo tema.

 

 

   

 

         

         

 

Šeštadienį ši erdvė priklausė moksleivių startuoliams, arba kitaip, “Mokomosioms mokinių bendrovėms” (MMB) ir jų mugei. Mugėje buvo galima sutikti net 45 verslus, kurie yra įkurti dar mokyklos suole.

 

Kiekvienas savo kelio beieškantis moksleivis atrado kažką „Verslas jauniems“ erdvėje – ar tai būtų įkvėpimas, ar idėja, vieno ar kito įgūdžio svarbos suvokimas, o galbūt didesnio supratimo apie tai, kad verslas yra atsakomybė, kuri reikalauja žinių, drąsos ir atkaklumo, kad problemų sprendimus siūlantis verslas kuria vertę visuomenei.

 

Visi MMB mugės dalyviai buvo vertinami kompetetingos komisijos, kurią sudarė verslo atstovai.

 

Konkursinės mugės dalies rezultatai:

 

Nominacija Steigėjas MMB pavadinimas Mokykla MMB veikla
TOP1 Topo centras,
Lietuvos bankas, Verslo žinios, Vaga, JAV ambasada
PROfession Vilniaus Radvilų gimnazija Laidos apie profesijas, kinematografija, fotografija, filmavimas iš oro.
TOP2 Lietuvos darbdavių konfederacija,
Lietuvos bankas, Verslo žinios, Vaga, JAV ambasada
WESTCUB Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija Inovatyvių produktų gamyba ir pardavimas
TOP3 JAV ambasada,
Lietuvos bankas, Verslo žinios, Vaga
No Identity Kauno Saulės gimnazija Telefonų dėklų dekoravimas ir pardavimas
Versliausia MMB VU VM Granus Kauno Jono Basanavičiaus gimnazija Tarpininkavimas parduodant produktą: "Vamzdžių valymo granulės".
Kūrybiškiausia MMB Vilniaus prekyba ZIP WORKSHOP Kauno Saulės gimnazija Apyrankės iš užtrauktukų.
Sprendimas, labiausiai sprendžiantis kliento problemą SEB C&te Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazija Šilumą sugeriančių nerūdijančio plieno kamuoliukų gamyba
Inovatyviausia MMB MG Valda DK Vacuum Tube Audio Design Kauno Saulės gimnazija Audio aparatūros gamyba, tobulinimas, dizaino sprendimai ir pardavimas
Socialiai atsakingiausia MMB Versli Lietuva Chmeleo Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla Rašiklių dekoravimas ir meniškas piešimas ant kūno.
Profesionaliausia MMB Tark Grunte Sutkienė FunFilm Klaipėdos Ąžuolyno gimnazija Fotografijos / Filmavimo įrangos, aksesuarų gamyba ir pardavimas. Profesionalios filmavimo ir fotografavimo paslaugos.
Ekologiškiausia MMB Scandagra Ecover Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazija Ekologiškų aplankalų vadovėliams gamyba ir pardavimas
Geriausio įvaizdžio MMB 8ToGo Best Case 4 You Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija Prekiaujame skaidriais telefonų dėkliukais su gimnazistų kūrybiniais darbais.
Globaliausio potencialo MMB SSE Riga Corelight Kauno Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija Šviestuvų iš netinkamų naudoti kompiuterių ekranų gamyba ir pardavimas
Geriausiai parodoje dirbusi MMB Litexpo MMB.LT Alytaus Volungės pagrindinė mokykla Savo sukurtoje internetinėje parduotuvėje prekiauja jaunatviškomis prekėmis
Publikos simpatijų MMB Lietuvos Junior Achievement, JA Alumni DK Vacuum Tube Audio Design Kauno VDU Rasos gimnazija Audio aparatūros gamyba, tobulinimas, dizaino sprendimai ir pardavimas


  

 

  

 

 

Dėkojame visiems dalyvausiems! Iki susitikimo kitais metais.

 

„Verslas jauniems“ - erdvė sukurta paskatinti moksleivius veikti, daryti kitaip. Išbandyti save kuo daugiau veiklų – „Mokomės darydami“ – štai kuo tiki Junior Achievement programas per ekonomikas pamokas mokykloje besimokantys paaugliai ir juos ugdantys mokytojai.

Renginys organizuojamas Studijos parodoje. Čia susirenka moksleiviai, ieškantys savojo gyvenimo kelio. Šios erdvės tikslas įkvėpti veikti, kurti, nebijoti daryti kitaip, nebijoti klysti, nes klaidos veda į naujus atradimus ir turtingesnę patirtį.

 

2016 metais vyko pirmasis „Verslas jauniems“ renginys.


„Kuriame erdvę skirtą smalsiam, savęs beieškančiam jaunuoliui. Todėl kvietėme tikromis istorijomis dalintis tiek jaunus verslininkus, kurie mokykloje buvo nesuprasti, neteisingai atsakė į klausimus, o galbūt alternatyviu stiliumi leido laisvalaikį ir galiausiai sukūrė savo verslus. Patirtimi dalinosi ir patyrę verslininkai ir žymūs Lietuvos žmonės, savo srityse pasiekę aukštus rezultatus, tokius kaip Vinted.lt įkūrėja Mildą Mitkutė, Virgilijus Alekna, Vaidas Baumila, Justinas Jankevičius ir kiti“ – LJA direktorius Justinas Noreika

Kiekvienas savo kelio beieškantis moksleivis atrado kažką „Verslas jauniems“ erdvėje – ar tai būtų įkvėpimas, ar idėja, vieno ar kito įgūdžio svarbos suvokimas, o galbūt didesnio supratimo apie tai, kad verslas yra atsakomybė, kuri reikalauja žinių, drąsos ir atkaklumo, kad problemų sprendimus siūlantis verslas kuria vertę visuomenei. Tikros ugdančios istorijos, įkvepiantys pokalbiai ir gyvas susipažinimas su mokomųjų mokinių bendrovių programa buvo naudingi kiekvienam šiuolaikiniam jaunam žmogui, siekiančiam atrasti savo kelią. Dalinosi tiek vyresni, tiek bendraamžiai, pavyzdžiui, Juozas Mikulėnas, aštuoniolikmetis vaikinas, pasakojo apie tai, kaip mokykloje buvo nesuprastas tiek mokytojų, tiek bendraamžių, o šiandien vadovauja veržliai operatorių ir fotografų komandai FAST FOCUS, kurie prieš keletą metų pradėjo savo veiklą kaip MMB.

 

Minėtojo Juozo Mikulėno komandos FAST FOCUS paruošti gyvi atgarsiai iš „Verslas jauniems“ :