ES kirbernetinio saugumo projektas

Kiekvieną spalio mėnesį organizuojamas Europos kibernetinio saugumo mėnuo (ECSM). Tai yra ES propagavimo kampanija, kuri skatina piliečių kibernetinį duomenų ir informacijos saugumą, kibernetinių grėsmių suvokimą ir piliečių švietimą.

Išmaniosioms technologijoms įsiskverbus į vis daugiau mūsų gyvenimo sričių kyla naujų pavojų, apie kuriuos būtina kalbėti. Internetu plintantys virusai, įsilaužimai, neatsargus savo asmeninių duomenų naudojimas internete gali pridaryti didžiulės žalos tiek individui, tiek įmonėms.

Būdami Europos Sąjungos informacijos ir tinklų agentūros organizuojamo ES kibernetinio saugumo renginio partneriais, globojant Europos Parlamento narės, finansų ekspertės, ekonomistės dr. Margaritos Starkevičiūtės, Lietuvos Junior Achievement mokiniams suteikiame galimybę pasitikrinti savo žinias apie kibernetinį saugumą ir atlikti testus.

Testai atliekami mokiniams patogioje vietoje. Žinias galima pasitikrinti pamokų metų arba savarankiškai, kadangi Lietuvos Junior Achievement mokiniams sukurti testai yra prieinami internetu. Mokiniams suteikti pažymėjimai.

 

2016 metais testus buvo galima laikyti spalio 13 - 20 d.

 

Žinias pasitikrinti panoro

 

Mokytojų atsiliepimai apie testą:

 

„Prieš testą visi sakė, kad yra besirūpinantys savo saugumu. Tačiau atlikus testą paaiškėjo kad tik 15 procentų mokinių tikrai žino kaip saugotis ir apskritai apie kibernetinį saugumą išmano ar yra girdėję. 60 procentų mokinių žinios ir gebėjimai susiję su kibernetiniu saugumu yra vidutiniški, išmano, bet trūksta žinių įvairiais klausimais. Sužinojo daug naujo. Na ir deja 25 procentų mokinių, kurie labai prastai rūpinasi savo saugumu ir išmano apie kibernetinius pavojus. Tą pripažino ir mokiniai, teiravosi kodėl svarbu saugoti ir apsisaugoti internetinėje erdvėje. Kad šis mėnuo - kibernetinio saugumo mėnuo, žinojo tik vienas mokinys. Surengėme diskusiją, ką mano tėvai apie kibernetinį saugumą namuose. Dalijomės mintimis apie saugumo būdus, išbandėme keletą paprastų saugumo patikrinimo testų, susijusių su facebook.com ir pašto sistemomis.“ - Modestas Raudonis, Šv. Benedikto gimnazija, Alytus.

„Manau, kad mokiniams buvo naudinga ir įdomu. Kai kurie mokiniai teigė, kad rekomenduos testus atlikti ir savo draugams bei tėvams. Man asmeniškai kai kurie dalykai taip pat buvo nežinomi. Ačiū už puikią pamoką!“ – Vilija Zolubienė, Buitinių paslaugų ir verslo mokykla, Kaunas.

„Pabandėme atsakyti apklausą, likome sužavėti įvairiais klausimais, nors jie ir nėra labai sunkūs. Ganėtinai lengvai įveikėme pirmą ir antrą lygį. Šios apklausos privalumai yra ganėtinai dideli, tiems kurie nežino, kaip apsaugoti savo privačią informaciją internete (soc. tinkluose, ir visuose kituose internetiniuose puslapiuose, kurie reikalauja vartotojo vardo ir slaptažodžio), gali išmėginti savo jėgas, tai pat jei atsakymas neteisingas, apačioje gauname teisingą atsakymą ir paaiškinimą, kodėl atsakymas neteisingas. Manau jog ši svetainė turėtų ir toliau tęsti savo veiklą ir rengti kuo daugiau tokių užklausų, juk tai padarys mūsų „naršymą“ internete daug saugesnį!“- Lijana Šulcaitė, Vilniaus statybininkų rengimo centras, Vilnius.

 

Jūs taip pat galite pasitikrinti savo kibernetinio saugumo žinias.
Spauskite ČIA.