Visos JA programos

Finansinis raštingumas, pasirengimas karjerai ir verslumas – pamatinės Junior Achievement kompetencijos, kurioms ugdyti ir buvo sukurtos JA programos.

 

Kovo pradžioje išleidome dvi naujo vadovėlio „Ekonomika ir verslumas“ dalis. Vadovėlis yra patalpintas Švietimo aprūpinimo centro duomenų bazėje ir juos galima bus pirkti iš mokinio krepšelio lėšų.

Tai pirmasis ir kol kas vienintelis ekonomikos ir verslumo vadovėlis XI–XII klasių mokiniams, išleistas įvedus eurą Lietuvoje. Vadovėlyje pateikiama daug aktualios informacijos, kiekvienas skyrius papildytas skaitiniais, kuriuose pateikiamos verslo sėkmės istorijos, informacija apie žymiausius pasaulio ekonomistus, nagrinėjamų klausimų istorinės perspektyvos bei rinkos naujovės. Vadovėlyje gausu kritinį mąstymą ugdančių ir susidomėjimą skatinančių užduočių; jas analizuojant, diskutuojant, dirbant savarankiškai ir grupėmis teks paieškoti papildomos informacijos, pasidomėti pasaulio ekonomikoje vykstančiais procesais. Ši knyga – puiki pagalbininkė visiems, kas domisi ekonomika.

 

Vadovėlio formatas 170x240 mm, viršelis laminuotas, kaina 9 eur. už vienetą.

Dėl užsakymų galite teirautis:

el. paštu: virginija@lja.lt

tel. nr. +370 5 2616413

 

  Ekonomika ir verslumas (I dalis)

Pirmojoje vadovėlio dalyje nagrinėjamos pagrindinės mikroekonomikos temos, padėsiančios skaitytojams geriau orientuotis rinkoje: alternatyviosios sąnaudos ir jų vertinimo būtinybė, paklausa, pasiūla, rinkos kaina, verslo organizavimo formos. Tiems, kas turi idėjų ar ambicijų kurti savo verslą, – verslo finansavimo šaltiniai bei naudingi patarimai ir nuorodos verslo pradžiai. Nemažai dėmesio skiriama asmeniniams finansams bei vartotojų elgsenai. Svarbios temos šioje vadovėlio dalyje – investavimo būdai, galimybės, rizikos veiksniai ir perspektyvos. 

 

 

  Ekonomika ir verslumas (II dalis)

 

Antrojoje vadovėlio dalyje nagrinėjamos pagrindinės makroekonomikos ir tarptautinės ekonomikos temos: bendrasis vidaus produktas, infliacija bei jos priežastys, darbo rinka bei nedarbo pasekmės, valstybės vaidmuo ekonomikoje, tarptautinė prekyba, valiutų kursų pokyčių poveikis šalių ekonomikoms bei globalizacija. Apžvelgiamos tarptautinės organizacijos, kurioms priklauso Lietuva arba kurios turi poveikį Lietuvos verslams ir žmonėms.

 

 

 

 

 

mok bendroves 

  JA Mokomosios mokinių bendrovės (MMB) (9 – 12 klasėms)medalis

Europos Komisijos Įmonių ir pramonės generalinio direktorato pripažinta kaip „Geriausia verslumo ugdymo praktika“. 

Tai ne verslo žaidimas ar verslo simuliacija, tai realus verslas, kurį valdydami mokiniai patiria, kaip veikia nuosavas verslas, taiko mokykloje įgytas žinias, mokosi panaudoti savo talentus ir gebėjimus kuriant ir valdant savo įmonę. Daugiau...

Mokymosi ir metodinė medžiaga: mokytojo ir konsultanto knyga, vadovėlis.

 

 

KOMPETENCIJOS                        Verslumas skrituliukas  Finansinis raštingumas  puse skrituliuko Pasirengimas karjerai  skrituliukas

  

mano ekonomika

JA Mano ekonomika (9 – 10 klasėms)

 

Mokiniai atpažįsta ir ugdosi savo gebėjimus, pomėgius ir vertybes, kurie svarbūs renkantis profesinį kelią.

„Mano ekonomikos“ programos metu mokiniai taip pat mokosi, kaip reikėtų leisti pinigus neviršijant savo ar šeimos biudžeto, taupyti ir protingai investuoti bei būti apdairiems naudojantis paskolomis.

 

Mokymosi ir metodinė medžiaga: mokytojo ir konsultanto knyga, praktinių užduočių sąsiuvinis.

 

 

KOMPETENCIJOS                        Verslumas skrituliukas jaunatis  Finansinis raštingumas skrituliukas Pasirengimas karjerai  skrituliukas

  

veikianti imone

 JA Veikianti įmonė (9 – 10 klasėms)

 

Nagrinėdami konkrečias verslo situacijas ir atvejų analizes, pasitelkdami savo pačių gebėjimą kurti ir mąstyti, šios programos metu mokiniai susipažįsta su pagrindiniais šalies ekonomikos principais ir privataus verslo vaidmeniu joje.

Ugdomi sprendimų priėmimo, kritinio ir analitinio mąstymo įgūdžiai.

 

Mokymosi ir metodinė medžiaga: mokytojo ir konsultanto knyga, praktinių užduočių sąsiuvinis.

 

 

KOMPETENCIJOS                        Verslumas skrituliukas  Finansinis raštingumas puse skrituliuko Pasirengimas karjerai  skrituliukas jaunatis

 

pasaulio zinios

JA Tarptautinė rinka (9 – 10 klasėms)

 

Laikraščio formatu „Pasaulio žinios“ pateikta mokymosi medžiaga smagiai aiškina moksleiviams, kaip per tarptautinę prekybą jie yra susieti su įvairiomis pasaulio šalimis ir kultūromis. Analizuojamų temų PAVYZDŽIAI:

   • Ar gali prekyba aprengti džinsais visą pasaulį?
   • Ar žmonės investuoja į dramblius?
   • Nuosavybė ir svogūnai.
   • Rinkos vėdinimas. Kaip gryninti orą ir plėtoti ekonomiką?

Mokymosi ir metodinė medžiaga: mokytojo ir konsultanto knyga, laikraščio formato leidinys (priverčiančios susimąstyti temos ir praktinės užduotys viename)

KOMPETENCIJOS                        Verslumas puse skrituliuko  Finansinis raštingumas skrituliukas Pasirengimas karjerai  puse skrituliuko

 

ekonomika ir verslas

Ekonomika ir verslas (11 – 12 klasėms) 

„Ekonomikos vadovėlis, toks kaip šis, išmokys jus tam tikro mąstymo būdo, kuris padės jums priimti geresnius, labiau pamatuotus sprendimus.

Dr. Raimondas Kuodis,

Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas

Ši programa supažindina mokinius su pagrindinėmis mikroekonomikos, makroekonomikos ir tarptautinės prekybos sąvokomis, reiškiniais ir klausimais, kurie veikia mokinių ir juos supančių žmonių gyvenimą. Programa padeda atsakyti į tokius  klausimus kaip:

   • Kodėl benzino kainos kyla arba krinta?
   • Iš kur valstybė gauna pinigų ir kam juos leidžia?
   • Ar reikia taupyti? Ir kaip taupyti?
   • Kas yra palūkanos, akcijų rinka, infliacija ir daugelis kitų dalykų.

Mokymosi ir metodinė medžiaga: vadovėlis (2 dalys),  užduočių knyga.

 KOMPETENCIJOS                       Verslumas skrituliukas jaunatis  Finansinis raštingumas  skrituliukas Pasirengimas karjerai  puse skrituliuko

 

kelias i sekme

Kelias į sėkmę (11 – 12 klasėms) 

Ši programa padeda moksleiviams ugdyti bendravimo, derybų, lyderystės įgūdžius. Jos metu moksleiviai sprendžia komandinio darbo, santykių užmezgimo, etiško įtakos kitiems darymo, etiketo taisyklių laikymosi užduotis. Bando atsakyti į tokius klausimus kaip:

   • Kokia veikla aš domiuosi?
   • Kokia profesija man tiktų?

Moksleiviai sužino, kiek jų turimi bendravimo įgūdžiai atitinka trokštamos įgyti profesijos reikalavimus, rašo savo gyvenimo aprašymus ir praktikuojasi, vaidindami pokalbį su darbdaviu. 

Savo galimybes galite sužinoti tik praktikuodamiesi!

Mokymosi ir metodinė medžiaga: mokytojo ir konsultanto knyga, užduočių sąsiuvinis, kompiuterinė programa.

KOMPETENCIJOS                       Verslumas puse skrituliuko  Finansinis raštingumas  skrituliukas jaunatis Pasirengimas karjerai  skrituliukas

 

kaip tapti lyderiu

Kaip tapti lyderiu (11 – 12 klasėms) 

 

LJA visakeriopai skatina moksleivius būti aktyviais bendruomenės nariais. Programos metu lyderystės įgytas žinias ir įgūdžius mokiniai pritaiko savo bendruomenės problemai spręsti projekto „Tampu lyderiu“ metu.

Programos metu jie nustato lyderiui būdingus bruožus, tyrinėja vietos ekonomikos raidą ir problematiką,  įgyvendina bendruomeniškumo projektą, lavina lyderiui būtinus įgūdžius.

 

Mokymosi ir metodinė medžiaga:  mokytojo ir konsultanto knyga, užduočių sąsiuvinis.

 

KOMPETENCIJOS                       Verslumas skrituliukas  Finansinis raštingumas  skrituliukas jaunatis Pasirengimas karjerai  skrituliukas

 

titan

JA Titan simuliacija - VEMP analogas (9 – 12 klasėms)

JA Titan leidžia mokiniams internetinėje platformoje valdyti virtualią įmonę ir veiksmingai jai vadovauti konkurencinėje savo bendraamžių rinkoje.

Dalyvių sėkmė priklauso nuo jų planavimo įgūdžių ir priimamų sprendimų:

   • produkto kainos,
   • gamybos kiekio,
   • investicijų į rinkodarą,
   • investicijų į tyrimus ir plėtrą,
   • skiriamų lėšų labdarai.

Nepaisant pergalių ar pralaimėjimų, dalyviai įgyja supratimą apie tai, kokią įtaką vadovų sprendimai turi įmonės pelnui
Daugiau...

KOMPETENCIJOS                        Verslumas skrituliukas  Finansinis raštingumas skrituliukas jaunatis Pasirengimas karjerai  skrituliukas

 

JKS logo

„Jaunasis kolega“ projektas (9 – 12 klasėms)

 

„Jaunasis kolega" – tai partnerystė tarp mokyklos ir įmonės, siekiant padėti mokiniams pažinti darbo ir profesinį pasaulį bei atrasti savo vietą jam

Pagrindinė kasmet vykstančio projekto užduotis – sudaryti galimybę moksleiviams pabendrauti su įvairių sričių specialistais, išgirsti jų istorijas, pamatyti atliekamą darbą iš arti.

Juk neužtenka tik išgirsti, norisi prieiti ir pamatyti!
Daugiau...

KOMPETENCIJOS                        Verslumas puse skrituliuko  Finansinis raštingumas skrituliukas jaunatis Pasirengimas karjerai  skrituliukas