Metų ekonomikos mokytojas

Didžiausius Lietuvos investuotojus vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“ rengia iškilmingus metų apdovanojimus, kurių metu apdovanojami praėjusiais metais labiausiai prie investicinio klimato gerinimo prisidėję verslo įmonių, valstybės institucijų, švietimo ir žiniasklaidos atstovai. Apdovanojimai įteikiami iškilmingos ceremonijos, į kurią susirenka verslo, politikos, švietimo ir žiniasklaidos lyderiai.

2015 m. pirmą kartą švietimo istorijoje, metų mokytoju išrinktas ekonomikos sirties pedagogas.

„Metų ekonomikos mokytojas“ – už indėlį ruošiant iniciatyvią, verslią, kūrybišką, kritinį ir ekonominį mąstymą turinčią jaunąją kartą.

Šia nominacija siekiama įvertinti ekonomikos mokytojų veiklos rezultatus įgyvendinant ekonomikos ir verslumo ugdymą mokyklose ir skatinti juos kūrybinei veiklai.Nominacija skiriama ekonomikos ir verslo programų mokytojams už efektyvų mokinių ekonominį švietimą bei verslumo ugdymą, sėkmingą žinių panaudojimą praktikoje, verslios bendruomenės kūrimą mokykloje ir už jos ribų.


Kandidatams taikomi atrankos kriterijai:

taikomi efektyvūs mokymo metodai suteikiant ekonomines žinias;

mokytojo vaidmuo ugdant mokinių verslumo įgūdžius, kūrybiškumą;

vykdomi projektai, skatinantys mokinius žinias pritaikyti praktiškai;

mokytojo ir mokinių pasiekimai įvairiuose rajoniniuose, nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose ir/ar projektuose;

kiti darbai švietimo srityje formuojant bei įgyvendinant ekonomikos ir verslumo švietimo strategijas.

 

„Metų ekonomikos mokytojo“ kandidatūra yra keliama užpildžius elektroninę formą. Nominantą išrenka komisija, kurią sudaro VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“, asociacijos „Investors‘ Forum“ atstovai.

 

2017 metų Investors‘ forum apdovanojimuose ekonomikos mokytoju tapo Modestas Raudonis, Daugų (Alytaus raj.) Vlado Mirono gimnazijos ekonomikos ir verslo mokytojas. Apdovanojimas skirtas ne tik už perteikiamas žinias ir patirtį, bet ir gebėjimą įkvėpti mokinius inovuoti, kurti bei įgyvendinti verslo idėjas.
Modestas Raudonis aktyviai dalyvauja Junior Achievement veikloje, verslumo dvasią įžiebdamas ir savo mokinių veikloje. Šis mokytojas kartu su savo mokiniais kuria „Mokomąsias mokinių bendroves“ kurios pastebimos ne tik MMB mugėse, tačiau apdovanojamos ir kituose konkursuose. Per šiuos mokslo metus Modestas padėjo įsikurti net 9 moksleivių startuoliams ir 11-kai komandų sudalyvauti verslo čempionate TITAN.

Moksleiviai šį mokytoja ypač vertiną už jo sugebėjimą įkvėpti, pasitikėjimą ir nuolatinę pagalbą.

 

 

 

 

2016-aisias „Metų ekonomikos mokytojo“ apdovanojimas įteiktas Alytaus Putinų gimnazijos mokytojui Donatui Vasiliauskui. Ekonomikos mokytojas Metų mokytojo premija buvo apdovanotas, nes jo pastangomis Alytaus Putinų gimnazijoje buvo įkurta pirmoji mokomoji moksleivių bendrovė (MMB). Per 3 darbo gimnazijoje metus mokytojas kartu su moksleiviais įkūrė net 15 MMB. 2013 m. Belgijoje vykusioje Europos MMB mugėje jo vadovaujama bendrovė iškovojo 3 vietą geriausio produkto kategorijoje. Daugiau apie šį mokytoją galite paskaityti Bernardinai.lt Metų mokytojas Donatas Vasiliauskas: „Džiugu, kad nereikėjo laukti viso gyvenimo, jog mano darbai būtų įvertinti“

 

 

 

2015-aisiais buvo įteikti pirmieji 2 „Metų ekonomikos mokytojo“ apdovanojimai. Už ilgametį ir nuoseklų darbą Kauno Saulės gimanazijoje, apdovanota mokytoja Laima Girdauskienė. Laima Girdauskienė, geografijos ir ekonomikos mokytoja ekspertė, gimnazijoje dirba nuo 1986 m. 2000 m. pradėjo dėstyti ekonomiką pagal Junior Achievement programą. Jos vadovaujami mokiniai nuolat dalyvauja šalies ir tarptautiniuose konkursuose, laimi prizines vietas, garsindami Kauno miestą bei Lietuvos Respubliką. L.Girdauskienė – viena iš pirmųjų ekonomikos mokytojų Lietuvoje, ne tik ugdanti mokinių verslumo gebėjimus, bet ir sudaranti sąlygas mokiniams savo idėjas įgyvendinti praktiškai. Mokytojos iniciatyva organizuojamos regioninės ir tarptautinės mokinių mokomųjų bendrovių mugės (MMB),  į bendrą veiklą su mokiniais įtraukiami Kauno m. Savivaldybės, aukštųjų mokyklų, bankų ir  verslo atstovai. Ekonomikos ir verslo anglų kalbos žinias mokiniai gilina tarptautinių projektų (Comenius, Nord plus) metu.

Antrąjį apdovanojimą pelnė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos ekonomikos mokytojas Edmundas Kvederis. Šio mokytojo auklėtiniai nuo 2002 metų dalyvauja Europos ir Pasaulio įmonių valdymo čempionatuose, dirbant su kompiuterine programa: 2002 m. Sofijoje užimta 6-a vieta, 2004 m. Pasaulio varžybų finale – 5-a vieta, 2006 m. Paryžiuje – 1-a vieta, 2008-2010 m. Europos čempionatuose – 1-osios vietos, 2008 m. Pasaulio varžybų finale – 1-a vieta. Mokytojas veda seminarus, skaito paskaitas ir pristato medžiagą Lietuvos ekonomikos ir kitų dalykų mokytojams, suaugusiesiems, neįgaliesiems, pabėgėlių centro atstovams.