Pakviesk Eloną Muską į Lietuvą

Lietuva intensyviai dirba siekdama įtikinti E. Muską, jog mūsų šalis yra tinkama naujai „Tesla Gigafactory“ gamyklai. Lietuvos Junior Achievement taip pat nelieka abejinga šiai iniciatyvai.

Mūsų tikslas – ugdyti verslų ir karjerai pasiruošusį jaunimą, o perspektyvių darbo vietų sukūrimas gali tapti stipria motyvacija jauniems protams grįžti į Lietuvą ar pasilikti joje.

JAV Nevados valstijoje neseniai pastatyta milžiniška ličio akumuliatorių gamykla „Gigafactory“, į kurią transporto ir energetikos bendrovė „Tesla Motors“ kartu su „Panasonic“ investavo apie 4,7 mlrd. eurų. Ši gamykla tieks baterijas ne tik automobiliams, bet ir namų ūkiams. Ir už gerokai mažesnę kainą nei dabartinė. „Tesla“ įkūrėjas E.Muskas prieš gerą mėnesį prakalbo ir apie tai, kad pradeda ieškoti vietos antrajai „Gigafactory“, kurią norėtų pastatyti Europoje.

„ „Gigafactory“ užimamas plotas prilygsta 100 futbolo aikščių, tai bus didžiausias pastatas pasaulyje. Joje dirbs 6 tūkst. darbuotojų. „Tesla Motors“ kartu su „Panasonic“ investuoja 5 mlrd. dolerių, ir 2020 metais „Gigafactory“ gamins akumuliatorius pusei milijono elektromobilių „Tesla“. Metinė produkcija – bendros 35 GWh talpos ličio akumuliatorių vertė šiandienėmis kainomis siekia 12 mlrd. dolerių“, – pasakojo V. Lašas.

„Tesla Gigafactory“ gamyklos Lietuvoje iniciatorius yra LJA valdybos primininkas Vladas Lašas. Jis taip pat yra smulkusis „Tesla Motors“ akcininkas, Globalios Lietuvos lyderių tarybos narys, UAB „Skubios siuntos“ Lietuvoje, įkūrėjas. Vladas Lašas įsitikinęs, jog tai nėra tik utopinė idėja. Verslui ir valdžiai surėmus pečius galime pasiekti rezultatų, kurie nustebintų net skeptikus. Palaikydami idėją, mes į kovą už Lietuvos ateitį kviečiame prisijungti ir jaunimą.

Todėl skelbiame konkursą: PAKVIESK ELONĄ MUSKĄ Į LIETUVĄ.

Kaip dalyvauti?

Atsiųsk filmuką, kuris būtų iki 2min. trukmės elektroniniu paštu info@lja.lt
Filmukas būtinai turi būti anglų kalba (kreipiamės tiesiogiai į E. Muską)

Turinyje gali motyvuoti kodėl Lietuva yra tinkama šalis naujai „Tesla Gigafactory“ gamyklai, kodėl Tu norėtum ten dirbti, kokią reikšmę tai turėtų jaunimui arba visus kitus argumentus, kurie įtikintų E. Muską.

Kodėl verta dalyvauti?

  1. Tokiu būdu turėsi galimybę prisidėti prie Lietuvai itin svarbaus projekto.
  2. Tu turėsi galimybę būti išgirstas ir išklausytas paties Elono Musko!
  3. Turėsi galimybę laimėti tikrą pasivažinėjimą Tesla automobiliu!
  4. Galėsi laimėti Elono Musko biografinę knygą „ „Tesla”, „SpaceX”" ir fantastinės ateities paieškos”

Kokia konkurso trukmė?

Video kvietimų lauksime iki vasario 28 dienos.

Jeigu asmeninio kvietimo siųsti nesinori, gali užpildyti anketą: http://bit.ly/2kFdMut ir prisidėti prie bendros reprezentacinės statistikos!

 

KONKURSAS BAIGĖSI

 

Viso sulaukėme 7 puikių kvietimų, kuriuos visu galite pamatyti čia.

 

Komisijos ir Facebook balsų sprendimu laimėtojais tapo Kaišiadorių rajono, Kruonio gimnazijos 9 A klasės moksleiviai.

Dėkojame visiems dalyvavusiems!

 

Sveikiname laimėtojus ir kviečiame susipažinti su jų filmuku:

 

 

Konkurso laimėtojai dalinasi įspūdžiais:

 

"Balandžio 20 dieną, konkurso ,,Pakviesk Eloną Muską į Lietuvą'' nugalėtojai - Kruonio gimnazijos anglų kalbos būrelio nariai, lydimi anglų kalbos mokytojos Dalios Krasauskienės, važiavo atsiimti konkurso prizų į Vilnių. Kupini geros nuotaikos vykome susitikti su verslininku, Topo centro įkūrėju Aurelijumi Rusteika. Verslininkas kartu su darbuotojais papasakojo apie inovatyviausius prietaisus esančius parduotuvėje – išmaniuosius telefonus, planšetes, nešiojamuosius kompiuterius, 3D akinius ir daug kitų naujovių. Viską buvo galima ne tik pamatyti, bet ir išbandyti - pasivažinėti elektriniu paspirtuku, riedžiais, klausytis muzikos, stebėti pasaulį per 3D akinius.


    Taip pat turėjome galimybę pamatyti parduotuvės darbą, kurio nemato pirkėjai. Įėjus į e-komercijos skyrių, mus pasitiko labai malonūs darbuotojai, kurie papasakojo apie elektroninės parduotuvės valdymą, parodė įvairias statistikas. Po pasakojimo šiame skyriuje aplankėme marketingo skyrių ir A. Rusteikos kabinetą, kuriame pamatėme daugybę apdovanojimų už prizines vietas automobilių lenktynėse. Tai mums padarė didžiulį įspūdį.
       Deja, užsibūti darbuotojų kabinetuose, kad ir kaip įdomu būtų, negalėjome, nes mūsų jau laukė pagrindinis konkurso nugalėtojų prizas - pasivažinėjimas elektromobiliu. Kol vieni mokiniai važinėjosi, kiti kalbėjosi su Lietuvos Junior achievement atstove Živile Tiškevičiūte, kuri papasakojo apie įvairius konkursus ir stovyklas, organizuojamas Lietuvos moksleiviams. Važinėdami elektromobiliu po Vilnių, turėjome galimybę kalbėtis su įdomiu ir labai maloniu, bei atviru žmogumi - A. Rusteika. Kai kurie mokiniai turėjo tiek klausimų, kad net ir pasivažinėjimo laiko neužteko.


      Pasivažinėję elektromobiliu, padėkojome Aurelijui Rusteikai ir Živilei Tiškevičiūtei už įdomią ekskursiją. Grįždami namo, dalinomės įspūdžiais, džiaugėmės savo sėkme ir gerai praleista diena. Nuo šiol planuojame dar aktyviau įsijungti į Lietuvos Junior Achievement veiklą.
Anglų kalbos būrelio narės  Iveta Genytė ir Augustė Pūraitė"

Šaltinis: https://www.kruonio.kaisiadorys.lm.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=1159%3Aprizas&catid=38%3Agimnazija&Itemid=59