Emilijos praktikos įspūdžiai ir RSA grupės "Metų savanoris" iš Lietuvos

Tau 16 metų ir daugiau? Nežinai, kur studijuoti? Nori išbandyti save darbo aplinkoje? Atlik praktiką pas mus! Susirašom :)

Emilija Valkauskaitė, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientė atliko praktiką Lietuvos Junior Achievement. Ji padėjo pasidalinti moksleiviškais rūpesčiais ir svajomis, padėti atnaujinti internetinio puslapio turinį bei išsiaiškinti, ar komunikacija gali būti jos sritis. Po mėnesio atliktos praktikos Emilija dalinasi mintimis iš patirties LJA ofise:

Emilij3

Kai tavo dienas apgaubia rutinos atspalviai ir į tavo duris pasibeldžia kažkas netikėto, sunku plačiai atverti duris ir priimti naują nematytą svečią. Tai aš. Tai mano būsena, kada pirmą kartą susidūriau su pasiūlymu išvykti į sostinę atlikti praktikos. Apie LJA veiklą girdėjusi nebuvau nieko. Tai pusbrolio iniciatyva – surizikavo pasiimti į Vilnių ir parodyti kokia naudinga gali būti paauglės vasara. Pirmą kartą trumpai papasakojęs apie Jūsų organizaciją, nusivylė – aš atsisakiau. Bijojau atsakomybės, nebuvau užtikrinta savo jėgomis, trūko patirties. Tačiau šiandien rašydama šį laišką – negaliu sutramdyti džiaugsmo, kad buvau čia. Jog pasiryžau ištrūkti iš vidinio sąstingio ir priimti naują gyvenimo siūlomą iššūkį.

Dešimtoje klasėje turėjau pasirinkti tolimesnį profilį, kuris lemtų ir aukštojo mokslo pasirinkimo galimybes. Tačiau sunku buvo įsivaizduoti, kaip iš tikrųjų atrodo įprasta diena darbe, kokių žinių ir įgūdžių ten gali prireikti. Savo šeimoje turime draugų, kurie sėkmingai darbuojasi policijos srityje. Tėvų pastūmėta pradėjau domėtis šia sritimi, (daugiau nelabai turėjau iš ko rinktis). Svarsčiau apie viešąjį saugumą: rūstumas, kantrybė, mokėjimas atsiriboti nuo darbe vyraujančios neigiamos atmosferos ir to neparsinešti į savus namus, kad tai nevirstų mano problemomis. Suabejojau, ar aš tas žmogus, ar aš ta panelė, kuri nuoširdžiai svajoja apie tokią profesiją. Kita problema, jog dirbdama tokį darbą, mano stiprioji pusė ir vienas mėgstamiausių užsiėmimų – literatūra, kūryba, istorija – liktų nuošalėje. Norėjau pažinti save, suprasti ko iš tikrųjų noriu, kam aš gabi, kokie mano trūkūmai.  

Įžengus pro Jūsų duris, sukaustė baimė. Baimė nepažįstamų žmonių, naujos vietos, naujų darbų. Atvykdama čia, neturėjau plataus akiračio apie LJA organizaciją, tvirtai nežinojau kas ji, kuo užsiima, kokia jos veikla, tad nežinojau ko tikėtis. Prieš nuolatinį mėnesinį darbą turėjome vieną susitikimą. Grįžusi iš ten, šią dieną patalpinau į asmeninę papkutę, pavadinimu „blogiausių dienų TOP“. Virpėjo kūnas, drebėjo vidus, bet jei kas paklaustų dėl ko, tik pakelnočiau pečiais. Galbūt pabūgau mintyse susidariusio vaizdo: oficialumo, rimties, „piktų dėdžių“, viso to, ko ten iš tiesų nebuvo. Tačiau tik dabar supratau – tai pamokos diena. Įrodymas, jog pasitikėjimas savimi – viena iš didžių žmogaus savybių, motyvacija būti savimi, nebijoti suklysti.

Nors LJA organizacija susijusi su verslumu ir ekonomika, džiugu, kad čia atradau ir savo nišą – komunikaciją, kurioje turėjau puikią progą išbandyti save, įgyti naujos patirties, susipažinti su dominančios veiklos specifika, sužinoti kokių savybių reikia norint sėkmingai dirbti tam tikroje srityje. Darbas vyko nedidelėje žmonių grupėje, tad turėjau galimybę įsisukti į skirtingų pobūdžių darbus ir juos mintyse susirūšiavus, atsirinkti kas arčiau manęs. Praktika LJA organizacijoje truko tik mėnesį, tačiau  į mano atvykimą buvo pasižiūrėta rimtomis akimis ir jau atvykus gavau darbų planelį, tad žvalgytis pro langelį nebuvo kada.  Esu laiminga, kad visą šį mėnesį mane supo be galo šilti ir talentingi žmonės, su kuriais palaikyta draugystė buvo ne tik maloni, bet ir prasminga.

Vienas iš namo hobių – vizažas. Anksčiau tai tebuvo malonus laisvalaikio praleidimas, tačiau įgavus daugiau patirties, šiandien šis malonumas atneša ir pelną. Dažnai jaunas žmogus turintis talentą neatranda bendro kelio su darbu, kuris suteiktų pilnavertį gyvenimą. Kartais viskas, ko trūksta tėra pasitikėjimas savimi, tad mokinys jau mokykloje turi būti ugdomas savarankiškumui, savęs ieškojimui, o galimybė praktikuotis, tai unikalumas, leidžiantis pačiam savo profesiją pamatyti iš vidaus.  Svarbiausia visą tai padaryti laiku, o mes – moksleiviai, retai gauname tokias galimybes, nes dažniausiai praktika universitete ar kolegijose atliekama, kai savo kelią jau esi pasirinkęs.

Atvykau čia tik baigus 11-tą klasę ir grįždama atgal į namus, jaučiu, kad esu stipriai patobulėjus, ne tik įgavus naujų įgūdžių, bet ir stipriai motyvuota dėl savo ateities. Darbo praktika yra puikus būdas jaunam žmogui išsigryninti mintis apie ateities planus ir siekius. „Būk, kuo nori būti“- ir Jūsų dėka, šiandien aš tikiu, jog tai įmanoma.

Emilija

 

 


 

RSA GRUPĖ IŠ DIDŽIOSIOS BRITANIJOS "METŲ SAVANORIU" IŠRINKO LJA SAVANORĮ KĘSTUTĮ GADEIKĮ IŠ LIETUVOS DRAUDIMO

Kstutis Gadeikis1kstutis gadeikis moko1

2011 - 2012 mokslo metais AB  „Lietuvos draudimas“ akcininkė RSA Grupė iš Didžiosios Britanijos išrinko grupės „Metų savanoriu“ Kęstutį Gadeikį iš Lietuvos draudimo  ir skyrė 5000 svarų paramą organizacijai, kurioje jis savanoriauja.

 

Mes laimingi, kad Kęstutis buvo savanoriu LJA, tai ne tik 5000 svarų, bet ir įvertinimas mūsų organizacijos, Kęstučio ir Lietuvos.

 

RSA organizuotame „Community Awards“ konkurse Kęstutis varžėsi net su 87 pretendentais iš 130 grupės apimamų šalių.Metų Savanorio nominacijoje Kęstutis su savanorystės LJA projektu aplenkė kitus savanorius iš Centrinės ir Rytų Europos, Lotynų Amerikos bei Azijos ir Viduriniųjų Rytų regiono.Šie apdovanojimai labiausiai išsiskyrė ir tuo, kad finansinis prizas ir 5.000 svarų parama buvo skirta ne pačiam savanoriui, o organizacijai, kurioje jis savanoriauja.

 

Apie Kęstutį Gadeikį. Kęstutis yra vienas pirmųjų LJA programų absoventų. Jis dalyvavo pirmoje LJA vasaros stovykloje 1994 metais, kituose LJA programose ir renginiuose: MMB veikloje, olimpiadoje, VEMP varžybose. Būdamas studentas jau pats padėdavo rengti LJA renginius. Baigęs universitetą pradėjo dirbti „Lietuvos draudime“, dabar yra vyriausias aktuarijus. 

 

Apie pagrindinius Kęstučio savanoriškus projektus LJA 2010 metų rudenį (už juos jam buvo skirta nominacija). Kęstutis padėjo surengti ir aktyviai dalyvavo 4 LJA inovacijų ir verslo stovyklų remgime ir įgyvendinime (tai LJA pilotinis projektas, skirtas skatinti mokinius dalyvauti MMB programoje), kuriose dalyvavo apie 160 mokinių ir mokytojų. Jis su kolegomis 2010 metų gruodį pravedė „live“ konkursą apie draudimą LJA programų mokiniams.