JA alumnų sėkmės istorijos

Verslo nišą įžvelgė konstruodamas lempinius garso stiprintuvus

Verslo nišą įžvelgė konstruodamas lempinius garso stiprintuvus

                                    

Man smagu, kai visi stebisi: toks jaunas, savamokslis ir dar gana nedaug elektronikos srityje patyręs vaikinas sugeba sukonstruoti tokius sudėtingus elektronikos prietaisus“, – džiaugiasi „DK Vacuum Tube Audio Design“ įkūrėjas kaunietis Domantas Kilda (18). Su juo aptarėme sunkumus ir iššūkius, kylančius kuriant savo verslą.

 
Jaunasis terminatorius

Prieš kelerius metus pabaigta muzikos mokykla ir įgyta estradinio dainavimo specialybė leido vaikinui nuodugniai susipažinti su muzikos sritimi. Save jis vadina muzikos entuziastu: „Ši mano savybė buvo pastebima nuo mažų dienų: mėgau klausytis visų žanrų, bet, žinoma, tik kokybiškos muzikos.“

„Viskas įvyko gana netikėtai: nuo mažų dienų, kai man buvo maždaug ketveri, pradėjau masiškai ardyti visus namie po ranka pasitaikiusius elektronikos prietaisus. Tėvai mane praminė terminatoriumi“, – pasakoja D. Kilda.

Daugiau apie: Verslo nišą įžvelgė konstruodamas lempinius garso stiprintuvus

Parduotuvę įkūręs moksleivis gauna pelną, o darbuotojams moka didesnį atlyginimą nei minimalus

Parduotuvę įkūręs moksleivis gauna pelną, o darbuotojams moka didesnį atlyginimą nei minimalus

 

„Geras verslas yra toks, kai išvyksti metams, prie jo neprisilieti, o grįžęs verslą randi taip pat gerai veikiantį arba veikiantį netgi geriau“, – apie principą, kuriuo vadovaujasi plėtodamas mokyklos parduotuvės veiklą, kalba uteniškis dvyliktokas Mantas Andrašius.

Jis prieš metus, vasario 4-ąją, paragintas ekonomikos mokytojo, įkūrė Mokomąją mokinių bendrovę (MMB) „SMOLŠOPAS“ ir nenaudojamose Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos patalpose įsteigė parduotuvę, kurioje prekiauja užkandžiais – itališkomis apkepėlėmis, sūreliais, vafliais, sausainiais, sultimis, vandeniu.

 

 

Daugiau apie: Parduotuvę įkūręs moksleivis gauna pelną, o darbuotojams moka didesnį atlyginimą nei minimalus

Utenoje moksleiviai kuria verslą

Utenoje moksleiviai kuria verslą

Utenoje gimnazijoje pelningai veikia dvyliktoko atidaryta maisto produktų parduotuvė. Tai – tik vienas iš daugelio Lietuvoje veikiančių mokomųjų mokinių bendrovių projektų. Savos veiklos ėmęsis jaunasis verslininkas ateitį sako siejantis su Lietuva.

Šalia valgyklos įkurtoje dvyliktoko parduotuvėje, prekiaujančioje sausainiais, sultimis, sūreliais ir kitais skanėstais, pirkėjų netrūksta.

„Gera vieta pasėdėti, su draugais pabendrauti“, – sako vienuoliktokas Gintaras Jotka.

Gimnazistai sako, kad kainos nesikandžioja, o parduotuvės savininkas, prieš metus verslo pradžiai skyręs vos du šimtus eurų, jau dabar skaičiuoja pelną. Parduotuvėje dirba trys darbuotojai, jiems mokamas atlyginimas pagal išdirbtas valandas.

„Nors valandų nesusidaro labai daug jų darbo, bet vis tiek valandinis didesnis nei minimalus. Aš sau išsirašau, kadangi kaip akcininkas ir kaip prezidentas, gaunu gan nemažą mane patenkinantį atlyginimą, kurio užtenka savo reikmėms“, – džiaugiasi parduotuvės Utenos A. Šapokos gimnazijoje įkūrėjas Mantas Andrašius.

Daugiau apie: Utenoje moksleiviai kuria verslą

Alytiškės moksleivės ėmėsi verslo ir neprašovė: sėkmė garantuota

Alytiškės moksleivės ėmėsi verslo ir neprašovė: sėkmė garantuota

Ar šokoladas būna tik juodas ir baltas? Ne! – užtikrintai atsako trys jaunos alytiškės, sukūrusios traškaus pilkojo šokolado receptą ir pagal jį gaminančios originalų gardėsį, kuriuo stebina visus smaližius.

Pagrindinio šio šokolado ingrediento merginos neišduoda, bet savo kūrybos vaisių drąsiai vadina dangiško skonio.

Mokomąją moksleivių bendrovę „Pegasas“ įkūrusios Karolina Slavinskaitė, Ema Kuniutytė ir Ema Matačinskitė džiaugiasi, kad prieš du mėnesius įkurta bendrovė jau sulaukė populiarumo. Kodėl „Pegasas“? Kaip teigė linksmai nusiteikusios merginos – nes ir šokoladas dangiško skonio.

„Net pačios nesitikėjome, kad mūsų gaminami šokoladai taip greitai bus įvertinti, pamėgti. Bendrovė įsikūrė gruodžio mėnesį, prieš pat šventes. Žmonės pirko gražiai įpakuotus šokolado gabalėlius norėdami padovanoti juos artimam žmogui. Kiek teko girdėti, skoniu nė vienas nenusivylė“, – kalbėjo K. Slavinskaitė.

Daugiau apie: Alytiškės moksleivės ėmėsi verslo ir neprašovė: sėkmė garantuota

Sėkmingai sukurti ir vystyti verslą gali ir moksleiviai

Sėkmingai sukurti ir vystyti verslą gali ir moksleiviai

Sėkmingai sukurti ir vystyti verslą gali ir moksleiviai. Konferencijoje „Verslas jauniems“ keturių įmonių įkūrėjai dalinosi verslo patirtimi. Visi jie savo verslus pradėjo kurti dar mokydamiesi mokykloje.

Svarbu norėti

Abiturientės Augustė Kaknevičiūtė ir Šarūnė Vaidelinskaitė įmonės „So Cheeky“ įkūrėjos entuziastingai tvirtino, jog svarbiausia didžiulis noras. Merginos kuria telefonų dėklus. „Darome tai, kas mums pačioms patinka ir atrodo gražu“, –  sakė startuolio įkūrėjos.

A. Kaknevičiūtė ir Š. Vaidelinskaitė norintiems savo verslo pataria apsižvalgyti aplinkui ir surasti idėją. Tai nėra kažkoks sudėtingas procesas, kaip gali kitiems pasirodyti, tiesiog reikia smalsiai žiūrėti į aplinką, kuri mus supa.  Merginos sako, kad reikia labai atsakingai pasirinkti komandos narius, šių žmonių vertybės turi sutapti.

Taip pat svarbu kūrybiškumas. Produktas ar paslauga sulauks daugiau dėmesio, jeigu atrodys išskirtinis ir įdomus. Ir svarbu žinoti savo verslo tikslinę auditoriją ir daugiausia dėmesio skirti būtent jai, o nesistengti žūtbūt aprėpti visą rinką. Santykiai su klientais turi būti šilti ir draugiški.

Daugiau apie: Sėkmingai sukurti ir vystyti verslą gali ir moksleiviai

Idėja, kuri gimė mokykloje, atgimė universitete

Idėja, kuri gimė mokykloje, atgimė universitete

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai rado verslo nišą ir dabar bando įgyvendinti savo tikslus. Jie jau sukūrė šviesą atspindinčius antkaklius šunims ir šiuo metu galvoja apie antkaklius su GPS sistema, teigiama KTU pranešime spaudai.

„Mūsų tikslas ne tik užtikrinti naminių gyvūnėlių saugumą, kuriant jiems šviesą atspindinčius antkaklius, bet ir pasirūpinti tais, kurie savo likimo pasirinkti negalėjo ir dabar, pamesti šeimininkų, gyvena prieglaudose“, – pasakojo Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) Marketingo studijų programos studentai Indrė Stasiulaitytė, Karolina Skersytė ir Haroldas Urbonavičius.

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai rado verslo nišą ir dabar bando įgyvendinti savo tikslus. Jie jau sukūrė šviesą atspindinčius antkaklius šunims ir šiuo metu galvoja apie antkaklius su GPS sistema, teigiama KTU pranešime spaudai.

Daugiau apie: Idėja, kuri gimė mokykloje, atgimė universitete

Mokykloje dažnai buvau nesuprastas tiek mokytojų, tiek bendraamžių

Mokykloje dažnai buvau nesuprastas tiek mokytojų, tiek bendraamžių
© Asmeninio archyvo nuotr.

Lietuvoje auganti jaunoji karta vis dažniau nustebina savo ryžtu ir gebėjimu dar nebaigus mokyklos pradėti savo verslą. Vienas iš tokių pavyzdžių – aštuoniolikmetis Juozas Mikulėnas. Tiesa, vaikinas prisipažįsta – kelias jaunam žmogui į verslą nėra toks paprastas.

Šiuo metu J. Mikulėnui veiklos netrūksta: įsteigęs MBFast Focus“ jaunuolis kartu su bendradarbiais filmuoja, fotografuoja įvairius renginius. Dirba aštuoniolikmečio kompanija ir penktadienį vykstančiame „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojamoje Nacionalinėje mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) mugėje, kurioje dalyvauja apie 60 bendrovių iš visos Lietuvos.

„Nuo pat mažens viena didžiausių vertybių man buvo laisvė, būti nepriklausomam ir nesustabdomam. Prie to prisidėjo ir modernus tėvų auklėjimas. Jie manimi pasitikėjo ir beveik nieko nedraudė – tiesiog supažindindavo su pasekmėmis. Galėjau laisvai šėlti vakarėliuose ar bastytis nežinia kur naktimis, tačiau manęs tai nedomino taip, kaip savo tikslų siekimas“, – prisipažino jis.

Aistra automobiliams išmokė svarbiausių savybių

Verslininko aistrą J. Mikulėnas pajuto, kai pradėjo prekiauti riedlentėmis ir jų detalėmis.

Daugiau apie: Mokykloje dažnai buvau nesuprastas tiek mokytojų, tiek bendraamžių

Meet the 17-year-old who has already made more than $100,000 creating video games

Meet the 17-year-old who has already made more than $100,000 creating video games
 
When you're young and new to a career, most people struggle to earn even close to $100,000. But that's not the case for Lithuanian 17-year-old Laimonas Mileska, or Loleris as many know him.

Courtesy of Roblox. Laimonas Mileska (middle) with his fans at Roblox's Maker Faire in September.

Mileska has been creating video games through a platform called Roblox for about five years under the alias Loleris. And he's already made more than $100,000 doing it, even though Roblox's program for paying developers only launched a little more than a year ago.  

Roblox is a website and app where members can play and build online 3-D games. David Baszucki, the founder and CEO of Roblox, says 4.7 million people come to the website to play video games created by other users every month.

A small subset of those 4.7 million users actually build those games, and Mileska is one of the most prominent developers on Roblox.

Roblox doesn't directly pay developers to create games — they earn money whenever players make virtual purchases within their games. Players purchase items within the game with a virtual currency called Robux, and the developers behind those games can exchange that currency for real-world money through Roblox. 

Daugiau apie: Meet the 17-year-old who has already made more than $100,000 creating video games

Verslo ėmėsi dar 9-oje klasėje: kaip nesisekė ir kaip pavyko iškilti

Verslo ėmėsi dar 9-oje klasėje: kaip nesisekė ir kaip pavyko iškilti

26-erių metų Andrius Kontrimavičius šiuo metu vadovauja vienai iš didžiausių interneto projektų ir reklamos agentūrai.

Jauno vaikino pasiekimai – įkvepia, tačiau jis pats to sureikšminti nėra linkęs. Pirmąjį savo verslą A. Kontrimavičius įkūrė dar būdamas 9-oje klasėje, tad tapti verslininkais norinčius jaunuolius paragina – nėra, ko laukti.

„Iki mokyklos neturėjau jokio sąlyčio su verslu – nesu iš verslininkų šeimos, niekuomet tokiais dalykais nesidomėjau. Plačiau apie verslo kūrimą pirmą kartą išgirdau ekonomikos pamokose, tuomet mokiausi Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje. Mokytojui supažindinus su „Junior Achievement“ programa, kuri yra skirta verslumo ugdymui, susidomėjau tuo, kad ja vadovaujantis galima paprasčiau įkurti moksleivių bendrovę. Ilgai nelaukę dar 9-oje klasėje su draugais įkūrėme savo įmonę – mokėme pradinių klasių moksleivius naudojimosi kompiuteriu pagrindų“ , – prisimena A. Kontrimavičius.

 

Daugiau apie: Verslo ėmėsi dar 9-oje klasėje: kaip nesisekė ir kaip pavyko iškilti

Pradėjęs dirbti vos 15-os, 20-ies įkūrė savo pirmąjį verslą.

Pradėjęs dirbti vos 15-os, 20-ies įkūrė savo pirmąjį verslą.

Aismantas Bulanavičius dirbti pradėjo vos sulaukęs 15-os, o jau 20-ies įkūrė savo pirmąjį verslą, kuris džiugina sėkme. Paklaustas, ar norėtų ką nors savo karjeroje pakeisti, jaunas vaikinas atviras – dirbti reikėjo pradėti dar anksčiau.

Šiuo metu jis vadovauja platformai „Aciety“, kuri vienija verslininkus ir IT paslaugas teikiančias kompanijas. Verslo idėja – padėti užsakovams rasti profesionalius darbuotojus, kurie galėtų atlikti su IT sritimi susijusias užduotis projektiniu arba darbuotojų nuomos (angl. „body-leasing“) principu. Sistema šiuo metu jungia 82 kompanijas, tarp jų – apie 3 000 programuotojų„Mokslai yra lengviausia dalis bet kokioje rimtesnėje veikloje. Žinau net tikslią datą, kada pradėjau dirbti. Tai buvo 2007 metų kovo 3 diena. Jau tuomet turėjau minčių pradėti IT verslą, tačiau nežinojau, kokią poziciją versle norėčiau užimti – būti vadovu, projektų vadovu ar programuotoju, todėl pradėjau nuo elementariausių darbų. Ėmiausi dizaino kūrimo – kūriau svetaines ir logotipus“, – pamena A. Bulanavičius.

Pradėti dirbti pataria kuo anksčiau

Kiek vėliau jis pradėjo ir rašyti kodą, savarankiškai mokėsi programavimo pagrindų, kurį laiką dirbo programuotoju. Tačiau ilgainiui suprato, kad tai – ne jam ir ėmėsi projektų vadybos.

 

Daugiau apie: Pradėjęs dirbti vos 15-os, 20-ies įkūrė savo pirmąjį verslą.

Verslo idėja abiturientams gimė po istorijos egzamino

Verslo idėja abiturientams gimė po istorijos egzamino

2014 metų pradžioje Julius Pauliukevičius ir Simas Jaskutėlis laimėjo „Hyundai Brilliant Young Entrepeneurs“ konkursą, o praėjus penkiems mėnesiams idėja tampa realybe – pristatyta istorijos korepetitoriaus internete programa GoHisto.

„Viskas prasidėjo 2013-ų metų vasarą, kai laikėme istorijos valstybinį brandos egzaminą. Po rezultatų paskelbimo kilo įvairių minčių, o galiausiai tai virto į GoHisto programos idėją”, – teigė J.Pauliukevičius.

„Programa leidžia vartotojams pasitikrinti istorijos žinias ir ruoštis valstybiniam brandos egzaminui. Mokomoji medžiaga leidžia išmokti naują medžiagą, o užduotys padeda jas įsisavinti. Kiekviena užduotis mokiniui yra paaiškinama – vartotojas gali suprasti padarytas klaidas ir jų nebekartoti.”

„Supratome, jog mokiniams sunku savarankiškai pasiruošti istorijos egzaminui, o ne visi turi galimybę lankyti pamokas su korepetitoriais. Abiturientas dažnai nežino savo spragų, artėjant egzaminui medžiagos yra daug ir skirtingos, tačiau lieka vis mažiau laiko, o mokinys nėra tikras, ar informacija, kurią jis randa interenete, yra jam reikalinga ir patikima. Turinį kuriame pagal naujausią Nacionalinio egzamino centro istorijos programą, todėl abiturientas gali būti tikras, jog neskaitys to, ko egzamine tikrai nebus”, – pasakojo Simas Jaskutėlis.

Daugiau apie: Verslo idėja abiturientams gimė po istorijos egzamino