Naujienos

Vasaros verslumo stovykla 2017

Vasaros verslumo stovykla 2017

 

Rugpjūčio 15-20 dienomis, Harmony parke, Prienų rajone, vyko Lietuvos Junior Achievement organizuojama vasaros verslumo stovykla. 30 jaunuolių ir 6 mentoriai iš visos Lietuvos susirinko mokytis ir gerai praleisti laiką.

5 dienų pramoga, paremta verslumo ir savo karjeros kelio atradimu, pritraukė aktyvų ir žingeidų jaunimą. Vasaros verslumo stovyklos metu moksleiviai susipažino su „Silicio slėnio“ gigantais. Visi stovyklos dalyviai atstovavo FacebookGoogleAppleeBayTesla ir Uber įmones bei sprendė iškilusias problemas. Stovykloje jaunuoliai mokėsi verslo kūrimo pagrindų ir subtilybių.

Stovyklos tikslas – išlydėti moksleivį, kurio galvoje jau pakloti pamatai ateities verslo planui. Jos metu su moksleiviais patirtimi dalinosi daugiau kaip 10 savo srities profesionalų. Pagrindiniu stovyklos iššūkiu tapo SEB banko užduotis. Pirmųjų mokymų – dirbtuvių metu SEB banko pardavimo smulkiojo ir vidutinio verslo klientams vadovė Jūratė Žvaginytė dalyvius supažindino su dabartinėmis verslo tendencijomis ir inovacijų svarba jame. Komandose moksleiviai generavo naujas verslo idėjas, testavo jų perspektyvumą ir gebėjimą spręsti kliento problemą. Paskutinę stovyklos dieną komandos SEB banko narių komisijai kaip tikri startuoliai pristatė savo idėją/ produktą bei pabandė „parduoti“ ją simuliacinei investuotojų komisijai.

Daugiau apie: Vasaros verslumo stovykla 2017

LJA Ekonomikos ir verslumo mokytojų parengimo seminaras 2017

LJA Ekonomikos ir verslumo mokytojų parengimo seminaras 2017

Rugpjūčio 15 – 19 dienomis, Harmony parke, Prienų rajone, vyko Lietuvos Junior Achievement naujų ekonomikos ir verslumo mokytojų parengimo seminaras.

5 dienų trukmės mokymuose dalyvavo 25 mokytojai iš 18-kos miestų ir miestelių, kurie jau nuo rugsėjo mėnesio 24-iose mokyklose pradės dėstyti pagal Lietuvos Junior Achievement programas.

Seminaro metu mokytojai buvo supažindinti su visomis LJA programomis bei mokomąja ir metodine medžiaga, kurią pristatė lektoriai Sonata Likienė, Edmundas Kvederis, Martynas Žurauskas ir Virginija Kazlauskienė.

Edmundas Kvederis, ilgametis LJA mokytojas ir Klaipėdos Smeltės progimnazijos direktorius, pristatė Mokomųjų mokinių bendrovių programą.  Mokytojai buvo supažindinti su programos metodologija nuo idėjos iki verslo, bendrovių dokumentacija, verslumo įgūdžių programa bei MMB konkursais ir mugėmis.

Daugiau apie: LJA Ekonomikos ir verslumo mokytojų parengimo seminaras 2017

LJA vasaros verslumo stovykla 2017

 

 

 

 

Daugiau apie: LJA vasaros verslumo stovykla 2017

Londono Sičio lietuvių klubo dovana jaunimui, kuri iš esmės keičia požiūrį į ateities planus

Londono Sičio lietuvių klubo dovana jaunimui, kuri iš esmės keičia požiūrį į ateities planus

 

„Lietuvos Junior Achievement“ (LJA) vasaros verslumo stovykla šiais metais grįžo su trenksmu. Rugpjūčio 15-20 dienomis organizuojama stovykla, kurios tema  „Silicio slėnis“, subūrė žingeidų jaunimą. 5 dienų pramoga paremta verslumo ir savo karjeros kelio atradimu.

Jaunimui, kuris yra atviras žinioms ir ateities perspektyvoms, nelieka abejingi ir verslo pasaulio atstovai. Į gausų stovyklos partnerių būrį jungėsi Londono Sičio lietuvių klubas (LCLC). Pamatinė šio klubo vertybė – pagalba kitiems ir mentorystė. Jau devintus metus klubo vykdomas „LT Big Brother„ projektas savo karjeros kelią atrasti padėjo daugybei studentų ir jau baigusių studijas jaunuolių. Šiais metas Londono Sičio lietuvių Klubas atsigręžia į jaunuolius, kurie savo ateitį pradeda konstruoti dar mokyklos suole.

 „Mes norime padėti savąjį karjeros kelią atrasti ir perspektyviems moksleiviams, kuriems ta pagalba dažnai net labiau reikalinga ir naudinga. „Lietuvos Junior Achievement“ jau daugelį metų sėkmingai vysto ir įgyvendina įvairius projektus, kurie sudomina, motyvuoja ir skatina tobulėti perspektyvius verslu besidominčius moksleivius. Natūraliai kilo mintis paremti šią organizaciją ir jos projektus. Tikimės, kad šių metų patirtis remiant LJA vasaros stovyklą išaugs į ilgalaikį bendradarbiavimą“ – mintimis dalinosi klubo prezidentas Marius Raugalas. 

Vasaros verslumo stovyklos metu moksleiviai susipažino su „Silicio slėnio“ gigantais. Visi stovyklos dalyviai pasiskirstė komandas, kurios atstovavo Facebook, Google, Apple, eBay, Tesla ir Uber įmones ir sprendė iškilusias problemas. 5 dienas jaunuoliai mokėsi verslo kūrimo pagrindų ir subtilybių.

Daugiau apie: Londono Sičio lietuvių klubo dovana jaunimui, kuri iš esmės keičia požiūrį į ateities planus

Dešimtokė lietuvė – Europos jaunimo verslumo lyderė

Dešimtokė lietuvė – Europos jaunimo verslumo lyderė

Liepos 11–13 dienomis Briuselyje (Belgijoje) vyko „Junior Achievement“ organizuojamas Europos mokinių verslų konkursas. Lietuvai atstovavo dešimtokių merginų komanda, gaminanti nerūdijančio plieno kamuoliukus, kurie vos per kelias minutes karštą gėrimą atšaldo iki tinkamos gerti temperatūros. Tarp 38 Europos šalių komandų lietuvės neliko nepastebėtos.

„C&te“ bendrovę per „Lietuvos Junior Achievement“ programas su savo ekonomikos mokytojo Modesto Raudonio pagalba įkūrė šešios Daugų Vlado Mirono gimnazijos antrokės. Pačių sugalvota idėja ir atkaklus darbas atnešė pergalę, kurią iškovojo laimėdamos geriausios šių metų Lietuvos mokomosios mokinių verslo bendrovės vardą, dėl kurio varžėsi daugiau kaip 170 moksleivių verslų. Laimėjimas Lietuvoje reiškė teisę savo šaliai atstovauti jau 28-tą kartą organizuojamame Europos mokinių verslų ko

nkurse. Daugiau kaip 200 jaunųjų verslininkų, kurie dar mokykloje pasinaudojo proga įkurti savo realią įmonę, susirinko kovoti dėl geriausiųjų vardo, rašome pranešime žiniasklaidai. 

Konkurso metu moksleiviai turėjo parengti savo veiklos metinę ataskaitą, dalyvauti interviu su investuotojų komisija, viešai pristatyti idėją ir pademonstruoti savo sugebėjimus produkto stende.

Daugiau apie: Dešimtokė lietuvė – Europos jaunimo verslumo lyderė

Į LJA vaikų verslumo ugdymo projektus įsitraukia SEB bankas

Liepos 3 d. viešoji įstaiga „Lietuvos Junior Achievement“ pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su SEB banku ir dvejiems metams užsitikrino finansinę bei ekspertinę didžiausio šalyje banko paramą. Finansinė parama, kurios vertės sutartį pasirašiusios šalys neskelbia, bus skirta vyresniųjų klasių Lietuvos moksleivių finansinio raštingumo ir verslumo ugdymo programų įgyvendinimui. 

„Partnerystė su SEB banku mums leis į programas įtraukti dar daugiau šalies jaunuolių ir suteikti jiems galimybę įgyti verslo kūrimo pradmenų. Lietuvos mokyklose ekonomikos ir verslumo pamokoms skiriama per mažai dėmesio ir tai tebėra, galima sakyti, vien iniciatyvių mokytojų atsakomybė. Todėl verslo įsitraukimas į visuomenės švietimą finansinio raštingumo klausimais yra labai reikalingas. Bendraudami su praktikais jaunuoliai mokosi iš jų, o matydami įkvepiančius pavyzdžius įsitikina, kad sėkmingą ateitį gali susikurti patys“, – sako VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ direktorius Justinas Noreika.

Partnerystė su SEB banku taip pat numato dalijimąsi žiniomis ir patirtimi. Banko specialistai įsitrauks į vaikų, savo mokyklose įkūrusių mokomąsias verslo bendroves, konsultavimą. Pasak J. Noreikos, su banko atstovais jau tariamasi dėl verslumo mugių bei moksleivių parengtų verslo planų simuliacinių prisistatymų „potencialiems investuotojams“ organizavimo. Du SEB banko atstovai – Vaidas Žagūnis, SEB banko Valdybos narys ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas, ir Rūta Ežerskienė, SEB banko Klientų segmentų vadybos ir inovacijų skyriaus vadovė, ­­­­– patarinės „Lietuvos Junior Achievement“ ir dalyvaus įstaigos valdybos veikloje.

„Lietuvos Junior Achievement“ atlieka labai reikalingą misiją – skatina mūsų vaikų iniciatyvumą ir ugdo jų verslumą. Artimiausioje ateityje svarbiausiomis verslininko savybėmis taps inovatyvus mąstymas, greitis ir noras keistis. Norime padėti kurti būtent tokią pokyčiams ir inovacijoms įkvepiančią aplinką bei padrąsinti pradedančiuosius verslininkus. Lietuvoje dažnai sutinku žmonių, kurie nori imtis verslo, bet niekaip nesiryžta, nes nežino nuo ko pradėti. Tačiau verslumas nėra kažkokia įgimta savybė, tai gali būti išugdoma. SEB banke esame sukaupę labai didelį šių žinių bagažą, todėl savo ekspertine patirtimi norime pasidalyti ir su mūsų jaunąja karta. Jungiamės prie iniciatyvos, nes norime padėti ugdyti Lietuvos jobsus, muskus, bezosus ar gatesus“,  – komentuoja SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas V. Žagūnis.

Daugiau apie: Į LJA vaikų verslumo ugdymo projektus įsitraukia SEB bankas

Ieškomas komandos pastiprinimas!

Daugiau apie: Ieškomas komandos pastiprinimas!

2016 m. stovykla

2016 m. stovykla

 

33 moksleiviai ir 5 mokytojai iš įvairių Lietuvos mokyklų rugpjūčio 22-27 dienas praleido Molėtų rajone. Prie organizatorių komandos prisijungė ir 5 Junior Achievement programų alumniai. Stovyklą aplankė ir žiniomis pasidalino net 6 įmonių ir organizacijų atstovai.

Vasaros naktys ilgėjo, mokslo žmonės ruošėsi naujiems darbams, o mes paskutines šiltas dienas sutikome su būriu aktyvių ir verslių mokinių bei mokytojų. Šią vasarą užbaigėme verslumo stovykloje, kurioje net 5 dienas mokėmės, kūrėme ir linksminomės.

Verslumo stovyklos dvasia – aktyvus jaunimas. Beveik savaitę prie ežero praleidę mokiniai turėjo galimybę geriau pažinti save ir atrasti vietą komandinėse užduotyse. Susipažinę su tokiu pat motyvuotu jaunimu, mokėsi iš stipriausių įmonių atstovų ir gerai praleido laiką kurdami bei mokydamiesi.

Kadangi į stovyklą susirinko moksleiviai ir mokytojai iš skirtingų Lietuvos kraštų, užsiėmimus pradėjome nuo savęs ir komandos pažinimo. Pirmoji mus aplankė atradimų trenerė Raminta Girdvainė, kuri žaidimu „Points Of View“ padėjo pažvelgti į save iš skirtingų gyvenimo prizmės kampų.

Daugiau apie: 2016 m. stovykla

Verslininkai suteikė galimybę moksleiviams išbandyti jėgas darbo rinkoje

Šalyje netrūksta pasisakymų apie moksleivių profesinio orientavimo trūkumą, kuris padėtų jaunam žmogui lengviau apsispręsti, kokį karjeros kelią pasirinkti. Nors tuo turėtų rūpintis švietimo įstaigos, vis dažniau į moksleivių verslumo skatinimą įsitraukia ir kitos organizacijos bei privatus verslas. Viena tokių – NVO „Lietuvos Junior Achievement“, kurios įkurtai mokomajai mokinių bendrovei galimybę realiai išbandyti savo jėgas darbo rinkoje suteikė moksleiviams uniformas gaminantis prekės ženklas „8ToGo“.

Ši įmonė jau ne pirmą kartą imasi iniciatyvos didinant moksleivių užimtumą. UAB „First Priority“, kuriai priklauso  „8ToGo“, buvo nominuoti sparčiausiai augančių bendrovių rinkimuose „Gazele 2016“, tad nenuostabu, kad jų verslo sprendimai ne visuomet telpa į tradicinius rėmus. Šį kartą, bendradarbiaujant kartu su NVO „Lietuvos Junior Achievement“, įmonė įgyvendino netradicinę idėją – savo naujausiai fotosesijai, kurioje dalyvavo moksleiviai, pasamdė dvyliktoką, kuris gavo galimybę realiai užsidirbti pinigų išbandant savo jėgas darbo rinkoje. 

„Idėja gimė dalyvaujant NVO „Lietuvos Junior Achievement“ renginiuose, kuriuose esame rėmėjai. Ši organizacija skatina moksleivių verslumą ir udgo juos, moksleiviai buriasi į grupes bei stengiasi kurti savo verslus ir daugeliui iš jų tikrai pavyksta įgyvendinti savo idėjas! Renginių metu susipažinome su komanda, kuri specializuojasi filmavimo bei fotografavimo sferoje ir pagalvojome, kodėl moksleivių negalėtų įamžinti moksleivis?“, - apie kilusią idėją pasakojo „8ToGo“ prekės ženklo vadovas Donatas Puodžiukynas ir pridūrė, jog kuriant produkciją, skirtą moksleiviams, labai svarbu ir juos pačius įtraukti į gamybos procesą, kad rezultatas jiems išties patiktų.

Daugiau apie: Verslininkai suteikė galimybę moksleiviams išbandyti jėgas darbo rinkoje

Tarptautinė programa „Youth Empowered“ atvėrė galimybes norinčiam dirbti jaunimui

Tarptautinė programa „Youth Empowered“ atvėrė galimybes norinčiam dirbti  jaunimui

Gegužės 13 d. Varėnoje startavusios tarptautinės edukacinės programos „Youth Empowered“ pirmasis etapas baigėsi. Mokymuose, kuriais siekiama prisidėti prie jaunimo nedarbo prevencijos mūsų šalyje, sėkmingai sudalyvavo 29 jaunuoliai. Praėjusį šeštadienį jie užvėrė seminarų duris kur kas labiau pasitikėdami savimi ir nusiteikę ambicingai siekti karjeros tikslų.

Programą drauge įgyvendina nevyriausybinė organizacija „Junior Achievement Lietuva“ ir bendrovė „Coca-Cola HBC Lietuva“.

„Mes tikime jaunų žmonių potencialu, nes jie yra ateities lyderiai, kurie prisidės prie šalies gerovės kūrimo. Tačiau, dėl įvairių gyvenimo aplinkybių ne visi iš jų turi galimybę realizuoti savo potencialą ir siekti karjeros. Todėl šia socialinės atsakomybės programa mes jungiamės prie įvairių Lietuvos valstybės institucijų, fondų bei organizacijų pastangų ir siūlome jaunimui įgyti praktiškų žinių, praversiančių jiems pradedant karjeros kelią“, – sako šią programą įgyvendinačios bendrovės „Coca-Cola HBC Lietuva“ viešųjų ryšių ir komunikacijos vadovė Gabrielė Šerėnienė.

Varėnoje vykusios „Youth Empowered“ programos seminarų metu jaunuoliai, kuriuos suburti į mokymus padėjo Varėnos jaunimo reikalų koordinatorė Solveiga Žukienė, klausėsi paskaitų ir aktyviai dalyvavo užsiėmimuose. Jų metu stengėsi pažinti save, nagrinėjo viešojo kalbėjimo ir derybų meno subtilybes, susipažino su verslo pagrindų kūrimu. Svarbiausia, stengėsi priartėti arčiau link savo svajonės – dirbti įdomų ir prasmingą darbą.

Daugiau apie: Tarptautinė programa „Youth Empowered“ atvėrė galimybes norinčiam dirbti jaunimui

Prezidentė kviečia jungtis į kovą su šešėliu

Prezidentė kviečia jungtis į kovą su šešėliu

Gegužės 15 d., pirmadienį, Lietuvoje prasideda jau šeštus metus iš eilės rengiama asociacijos „Investors‘ Forum“ ir skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas Lietuvos regionų šešėlinės ekonomikos problemai.

Pasak iniciatyvos globėjos prezidentės Dalios Grybauskaitės, nėra vieno recepto sumažinti šešėlinės ekonomikos mastus. Tačiau pats geriausias būdas – įtraukti kuo daugiau Lietuvos žmonių šiai problemai spręsti, didinti visuomenės pilietiškumą ir netoleranciją „šešėliui“. Kiekvienas žmogus turi suvokti, kad gaudamas atlyginimą „vokelyje“, pirkdamas kontrabandines prekes ar nereikalaudamas kvito už įsigytą prekę skriaudžia save, savo šeimą ir valstybę.

Prezidentė pabrėžė, kad siekiant kuo labiau įtraukti visuomenę, būtina aktyviai dirbti ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir regionuose.

„Akcijos savaitę kartu su skaidrios ir veiksmingos valstybės idėją remiančiais valstybės tarnautojais, visuomenės veikėjais, verslininkais, nevyriausybinių organizacijų atstovais Lietuvos miestuose ir miesteliuose skleisime žinią, kad kiekvienas galime prisidėti prie mūsų šalies stiprinimo. Ši akcija Lietuvos gyventojams jau nėra naujiena, todėl džiaugiamės, kad prie akcijos prisijungia vis daugiau gražių iniciatyvų“, – sako Rūta Skyrienė, asociacijos „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė.

Daugiau apie: Prezidentė kviečia jungtis į kovą su šešėliu

Po pamokų paliktas verslumo ugdymas

Po pamokų paliktas verslumo ugdymas

Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos antrokės, sukūrusios šilumą sugeriančius nerūdijančio plieno kamuoliukus gėrimams vėsinti, atstovaus Lietuvai tarptautiniame mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) konkurse Briuselyje. Mokinių verslo pavyzdžių Lietuvoje daug, tačiau verslumo skatinimui reikia ne tik jų pačių entuziazmo.

„Lietuvos Junior Achievement“ (LJA) nacionaliniame MMB konkurse dalyvavo 44 stipriausios MMB, o vien šiais mokslo metais tokių šalies mokyklose veikė 179, kai kuriose – po 10 ir daugiau.

MMB laikomos praktinio verslumo mokymosi rezultatu, nes patys mokiniai kuria produktus ar paslaugas ir verslumo mokosi realiai: nuo idėjos brandinimo, verslo plano sudarymo iki akcijų išpirkimo ir dividendų išsidalijimo. Per 24 programos Lietuvoje metus mokiniai įsteigė 2.198 MMB, jų pajamos sudaro 685.401 Eur.

Pavyzdžiui, Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos trečiokų įsteigta MMB „FunFilm“, nuo praėjusių metų laprkčio gavusi 660 Eur pajamų, jau pardavė 49 magnetus „Clip-it“, skirtus lengviau tvirtinti priedus prie fotoaparato ar filmavimo kameros, 15 iš jų per tarptautinę e. komercijos platformą Ebay.com pasiekė Švedijos pirkėjus.

Daugiau apie: Po pamokų paliktas verslumo ugdymas